Blog

Tam se toho vejde: 5 šikovných tipů na uložení sezónních věcí

Život v malém bytě a absence půdy nebo sklepa nás minimálně dvakrát do roka staví před problém, jak naložit se sezónními věcmi. Kam uložit letní náčiní k zimnímu spánku a jak se na jaře vypořádat s nafouklými bundami? Přinášíme pět vychytávek.

Malý byt je každodenní realita mnoha z nás. Přinášíme pár tipů, kam se sezónními věcmi.

Pokud bydlíte v malém bytě, jistě také považujete za zbytečné, aby vám místo ve skříni nebo v botníku zabíraly kousky, které minimálně půl roku nebudete potřebovat. Zvlášť pokud bydlíte ve více než dvou lidech, každý centimetr prostoru je cenný.

Již za pár týdnů nepotřebné zimní kabáty, sněhule, lyže, nebo naopak dovolenou vonící nafukovací lehátka a šaty můžete šetrně uložit, i když váš byt nedisponuje garáží, sklepem, šatnou a dokonce ani malou komůrkou. Možností je několik.

Peněz měli málo. Domov pro rodinu postavili svépomocí a je to nádhera

16. února 2020Když vás při vytváření domova netlačí termíny, ale rozpočet, pak neplýtváte metry, zjednodušujete tvary, volíte prosté materiály a nic nekomplikujete. Takový je dům od Molo architekti, který si majitelé vybudovali svépomocí. Bydlení je to dokonalé.

Fasádu tvoří neošetřená prkna českého modřínu, která stárnutím postupně mění...

Dalších 9 fotografií v galerii

Fasádu tvoří neošetřená prkna českého modřínu, která stárnutím postupně mění svoji barevnost. | foto: Lukáš Žentel

„Jak to tak bývá, chtěli jsme dobré bydlení v rodinném domě, ovšem ne v Žatci, odkud pocházíme. Přáli jsme si zakotvit ve staré vesnické zástavbě. Když jsme posléze našli parcelu s původním starým domkem a stodolou, trvalo nám přibližně rok, než jsme se definitivně rozmysleli a rozhoupali ke koupi. Chtěli jsme bydlení co nejlevnější. Opravdu hodně, třeba do milionu a půl. Ale architekti nám brzy vysvětlili, že taková částka je nereálná,“ popisuje začátky majitel. 

FotogalerieZobrazit fotogalerii

Počáteční vizí bylo zachovat v co největší míře původní objekty na pozemku a levně vybudovat nový domov pro čtyřčlennou rodinu. Návrh manželé nechali na architektech ze studia Molo architekti. Výběr studia byl podmíněný hotovými realizacemi. V počítači je možné vytvořit ledacos, ale stavba je to, co skutečně prověří dovednosti architekta. 

„Nikdy jsme výběru nelitovali. Vznikly varianty, o kterých jsme diskutovali – různá řešení, jak usadit hmotu nového domu mezi původní stavení. Nebylo jednoduché vybrat finální řešení, jelikož každé znamenalo určité výhody a současně kompromisy,“ říká majitel. 

Manželé se snažili návrh co nejvíce tvarově zjednodušit, používat co nejméně materiálů, jednotnou krytinu a vybírat řešení tak, aby nevznikal zbytečný odpad a odřezky. Jediné, za co byli ochotni utrácet, byla okna. Kvůli energetickým ztrátám, kvalitě prostoru a pro klid, že je jednou nebudou muset měnit.

Aby vstupní náklady ještě více snížili, byla velká část stavby realizována svépomocně. Dokumentaci měli prováděcí s rozkreslenými detaily. Bez toho si proces stavby vůbec nedokázali představit. 

„Byla tu s námi ze začátku firma, protože jsme pochopitelně netušili, která bije. Jakmile byly hotové zásadní složitější prvky a my měli know-how, jak postupovat dál, pracovali jsme hodně sami. Velkou pomocí byl také architekty doporučený specialista, který čas od času přijel, když jsme potřebovali poradit, nebo architekt – autor návrhu k dispozici na telefonu.“

Samozřejmě zde byla časová nevýhoda. Normálně stavba dřevostavby trvá třeba tři čtvrtě roku, jim trvala dva a půl. Když si člověk vybere tuto ekonomickou cestu, tak hodně čeká. Jde mu to pomalu, třeba prošvihne nějaké roční období, kdy lze dělat střechu, a podobně. 

Přímočaré prvky a nepřeplněný interiér tvoří celek příjemný nejen na pohled....

Přímočaré prvky a nepřeplněný interiér tvoří celek příjemný nejen na pohled. Dům ještě nemá svoji finální podobu, stále chybí některé zařizovací předměty. Přibývají postupně.

„Měli jsme hodně prostojů. Kupodivu nám ale vydrželo nadšení a na dům jsme se stále těšili. Únava trošku přišla hlavně po nastěhování. Všechny volné víkendy jsme trávili tady, takže pak bylo potřeba dát si pauzu. Ale ekonomicky se stavba svépomocí naprosto jednoznačně vyplatila. Takové peníze bychom asi nikdy nevydělali. S celkovými náklady jsme skončili někde okolo dvou a půl milionu (před pěti lety),“ přiznává majitel. 

Snažili se být rozpočtově zodpovědní. Člověk se nechá během stavby snadno strhnout a drobnosti se pak nasčítají. Řešili každou korunu a vždy zkoušeli věci najít levněji, i když je to třeba stálo půl dne hledání nebo zboží přišlo o čtrnáct dní později. Ale dnes zpětně vidí, že byl koncept domu financemi hodně formován. Třeba pokoje mohly být malinko větší.

Jak se hospodaří s teplem

Objekt je nízkoenergetický, vybavený vzduchotechnikou s rekuperací a vytápěný vzduchem. Když v zimě zasvítí slunce, nemusí se topit, ani když mrzne. Kromě teplého vzduchu a slunce v zimě teplo dodávají kamna. 

„Museli jsme k nim dozrát, jelikož cena 60 tisíc se nám zdála příliš vysoká. Mají velmi dobře vyřešené spalování – je efektivní i v případě, že je hoření přiškrcené na maximum. Jedno velké poleno z tvrdého dřeva vydrží hořet třeba čtyři hodiny a nezbude z něj skoro nic. Popel vynášíme přibližně pětkrát za zimu. Zpětně vidíme, jak dobrá investice to byla. Na zimu nám s klidem vystačí tři kubíky dřeva a ještě zbývá,“ vysvětluje majitel. 

Zatím rodinu docela trápí léto a vedra přes 30 stupňů. V takových teplotách se dům přehřívá. Ví, že to musí vyřešit, ale není to jednoduché. Žaluzie nechtějí a zajistit efektivní stínění na jihu a západě, kde každá strana vyžaduje něco trošku jiného kvůli odlišné poloze slunce, je výzva.

Dřevo sice pomalu zvětrává, ovšem jeho životnost přesahuje délku lidského...

Dřevo sice pomalu zvětrává, ovšem jeho životnost přesahuje délku lidského života.

Kvalita bydlení je hodně jinde v porovnání s jejich původním bytem. „Vzduch, světlo, prostor – vše je tak, jak jsme si řekli. Žije se tady moc příjemně. Čas od času, když stojím v zahradě a pozorují náš dům, se přistihnu s pocitem, že bych opravdu neměnil. I po těch letech, kdy to máme ‚nakoukané‘, nám dům prostě sedne,“ uzavírá. 

Komentář architekta Pavla Grize z Molo architekti

Největší výzvou pro mě hned na začátku bylo říct, co zbouráme a co ne. Báli jsme se, abychom nezlikvidovali něco cenného. Nakonec bylo řešení dost pragmatické. Co drželo, zůstalo. Zmizely například původní kůlničky mezi stodolou a domkem, které navozovaly takovou „hrabalovskou“ atmosféru, ale byly bohužel dost zanedbané.

Co se týče návrhu, velké téma pro mě byl obývací pokoj. Ten jsme řešili dlouho. Často s kolegy navrhujeme „dlouhý“ obývák, ze kterého se chodí do pokojů. I tady jsme toto řešení zvažovali, aby došlo k propojení dvorku, terasy i zahrady. Tím bychom ale rozmělnili těžiště obytného prostoru směrem do zahrady. V určitý moment jsme se tedy rozhodli dvorek neřešit a udělat obytný prostor v sadu. Vsadili jsme všechny karty na toto místo a myslím, že se to vyplatilo. Dům je sice otočený zády k příchodu, ale je to ve prospěch obývacího prostoru – těžiště života v domě.

Cena domu byla také velké téma. Nejvíc se ušetří na velikosti. A když je dům stavěný svépomocí (a nejen tehdy), je opravdu dobré, aby byl tvarově jednoduchý. Člověk pak neztrácí čas složitými detaily a napojováním. Také plochá střecha sníží rozpočet třeba o 200 tisíc oproti sedlové, jejíž konstrukce je výrazně složitější, obsahuje více vrstev a má dražší krytinu.

Velkoformátové bezrámové zasklení a poloha obývacího prostoru spolu tvoří...

Velkoformátové bezrámové zasklení a poloha obývacího prostoru spolu tvoří unikátní vzdušný a světlý prostor.

Vytápění vzduchem, které je tu použito, je takový standard, který navrhujeme v našich domech. V době, kdy jsme návrh řešili, nebylo moc dalších možností, jak to udělat jinak. Dneska bychom třeba udělali větrání s rekuperací zvlášť a doplnili nějakými přímotopy. Na druhou stranu nevím, kam bychom dali přímotopy v obývacím prostoru. Nenápadné mřížky v podlaze jsou vizuálně fajn a krásně vykrývají chladný stékající vzduch od oken.

I v těch nejmenších domech se snažíme zakomponovat větrání, protože to považujeme za zásadní. Během chodu domu se náklad třeba i vrátí, ale hlavní je zajistit přísun čerstvého vzduchu, když jsou zavřená okna a dveře. To je věc, přes kterou už nejsme schopni ustoupit.

Technické parametry:

  • Zastavěná plocha: 135 m²
  • Užitná plocha: 112 m²
  • Konstrukční systém: rámová konstrukce two by four
  • Teplo a větrání: teplovzdušné vytápění s větráním – Atrea
  • Součinitel prostupu tepla stěnou: 0,12 W/m²K
  • Projekt: 2012, MgA. Pavel Griz, MgA. Patrik Zamazal
  • Realizace: 2013 – 2018
  • Typ domu: nízkoenergetický
  • Skladba stěny zevnitř: SDK tl. 15 mm, laťování 25 × 60 mm, svislé dřevěné fošny 160 × 40 mm a vodorovné fošny 40 × 80 mm s vloženou minerální izolací tl. 160 mm, dřevěný rošt 25 × 60 mm, modřínové palubky tl. 16 mm, celková tloušťka 241 mm

Zdroj: https://www.idnes.cz/bydleni/architektura/stavba-domu-svepomoci-drevostavba-molo-architekti-pozemek-levny-dum.A200210_164505_architektura_web

AliExpress

Popis:AliExpress je největším online tržištěm světa, kde lze vybírat z více než 100 milionů produktů od 200 000 prodejců. AliExpress se vyznačuje obrovským výběrem zboží za nízké ceny a dopravou zdarma na většinu produktů. Pravidelně pořádají velké výprodeje, kde lze nakoupit se slevou až 90 %!

https://ehub.cz/system/scripts/click.php?a_aid=a10e041f&a_bid=a8c4ae05

Dům vyšel rodinu na dva miliony korun. Má všechno, co si lze přát

13. února 2020Na okraji bosenské obce Nahorevo, která leží osm kilometrů od Sarajeva, vyrostla moderní rodinná vilka. Architekti ze studia Filter Architecture rodině záměrně navrhli obyčejné stavení evropského střihu.

Stavba byla dokončena už v roce 2015. Od té doby se prý v zemi mnohé změnilo k...

Dalších 14 fotografií v galerii

Stavba byla dokončena už v roce 2015. Od té doby se prý v zemi mnohé změnilo k lepšímu, tvrdí architekti. | foto: Filter Architecture

Za posledních pět let, od doby, kdy dům stojí, se situace v Bosně a Hercegovině na stavebních úřadech velmi zlepšila, tvrdí architektonický tým z mezinárodně oceňovaného designérského uskupení Filter Architecture. 

FotogalerieZobrazit fotogalerii

Ovšem takřka před dekádou, kdy začala mladá rodina uvažovat o vlastním bydlení a stavbě rodinného domu, stále panoval na úřadech byrokratický chaos, který jen podporovala nestálá koncepce územního plánování a zmatený proces stavebních povolení. 

Ve snaze vyhnout se co nejvíce všem možným úřednickým překážkám a zároveň nevyklouznout z mantinelů malého rozpočtu se mladá rodina rozhodla opustit rodné Sarajevo a postavit si nový domov jen pár minut jízdy za hranicemi hlavního města. Zde si manželé koupili velkorysý pozemek o rozměru čtyři tisíce metrů čtverečních. 

Architekti se snažili, aby byl návrh domu moderní, evropský a vyvracel klišé, která panují o Balkánu, jeho obyvatelích a vkusu. To vše ještě stále posilují vzpomínky na občanskou válku v devadesátých letech minulého století. 

Strohou, jednoduchou a přísně funkční stavbu vyprojektoval tým vedený hlavním architektem a zakladatelem Vedadem Islambegovičem. Ten se jako předseda Asociace architektů Bosny a Hercegoviny a vysokoškolský pedagog intenzivně zabývá urbanismem a obnovou architektonického dědictví. 

Na projektu spolupracoval se svými kolegy Ibricou Jašarevičem, Asmirem Muteveličem a Kenanem Vatrenjakem. Všichni tvůrci se narodili v roce 1983 a společně tvoří už od dob vysokoškolských studií. 

Dům v obci Nahorevo v Bosně a Hercegovině navrhlo designérského uskupení Filter...
K jihu obrácené obytné pokoje mají terasu s integrovanými okenicemi, takže se...

K jihu obrácené pokoje mají integrované okenice, kterými lze celou část zakrýt.

Rodinný dům o celkové rozloze 150 metrů čtverečních se samostatně stojící garáží a dílnou má nejlepší možnou světovou orientaci. Prosklená fasáda s terasou vedoucí přímo z obývacího pokoje a jídelny se obrací k jihu a hledí na okolní hory a vesnici v údolí. 

Na sever, směrem do dvora, je umístěná kuchyň. Kuchaři u plotny tak neuniknou žádní příchozí. V patře jsou dva dětské pokoje, otevřená galerie s pracovnou a sociální zázemí, rodičovská ložnice je v přízemí. 

Prostor mezi jednotlivými trakty v létě zastiňuje baldachýn, který vytváří příjemný prostor pro únik před horkem. Celou stavbu realizovala rodina majitelů svépomocí a vyšla v přepočtu na necelé dva miliony korun.

Zdroj: https://www.idnes.cz/bydleni/architektura/bosna-a-hercegovina-rodinny-dum-pozemek-stavba-domu-stavebni-predpisy.A200212_152940_architektura_web

FérMakléři.cz

Popis:Vybíráme z 11.737 realitních makléřů z ČR. Doporučíme vám 3 prověřené s nejlepší nabídkou v dané lokalitě. Finální volba je čistě na vás. Naše srovnání je nezávazné a zdarma.

https://ehub.cz/system/scripts/click.php?a_aid=a10e041f&a_bid=0ec362e8


1

logo

BUNGALOVYTYPOVÉ DOMYfacebook
INDIVIDUÁLNÍ STAVBYTÝM CERTIKOKONTAKT

JIŘÍ PELÍŠEK – JEDNATEL SPOLEČNOSTI
TEL.: +420 776 111 411 / POUZE V PRACOVNÍ DNY 8-15 HOD. /
E-MAIL: INFO@CERTIKO.CZ

POŠTOVNÍ ADRESA
CERTIKO S.R.O.
KOSTELEC NA HANÉ 875
798 41 KOSTELEC NA HANÉ

IČ: 26244993
DIČ: CZ26244993Webdesign

SEDM KROKŮ KE KOUPÁNÍ VE VLASTNÍM BAZÉNU

Zima sice ještě přetrvává, ale vy se nemůžete dočkat jara. Plánujete, co pěstovat, nakupujete osivo, testujete klíčivost a chystáte se některé rostliny takzvaně předpěstovat.

Jarní předpěstování rostlin

více

Jaro co nevidět vystrčí růžky a to pro chataře znamená jediné – je čas navrátit sezonní obydlí do původního stavu. Pokud jste chatu důkladně zazimovali, máte vyhráno. V případě, že jste však zimní údržbě nevěnovali dostatek pozornosti, čekají na vás teď nejspíše menší či větší opravy. Důležitá je nejen kontrola viditelných vad, ale i těch skrytých. Nechte se inspirovat radami odborníků z Hornbachu, díky kterým vše zvládnete a prodloužíte životnost své chaty či chalupy i bez nákladných úprav. (Zdroj: Hornbach)

Příprava chaty na novou sezonu

více

Květinová lopatka for_q (Zdroj: Hornbach)

Zahradničení na jaře pro začátečníky

více

Zdají se vám klasické záhony příliš fádní? Osvěžením zahradního fondu mohou být záhony klopené a vyvýšené. Za trochu námahy to jistě stojí.

ZAHRADA: Klopené a vyvýšené záhony

více

Pohled od pergoly s grilem přes víceúčelovou travnatou plochu s kovovým ohništěm (vpravo) směrem k domu. Za nízkou bariérou z keřů a trvalek se ukrývá terasa u domu. Vlevo obklopuje kmen vzrostlého stromu originální kulatá dřevěná lavice, která nabízí jedno z mnoha míst k posezení na zahradě

Zahrada s užitečnou sochou

více

Na malé zahrádce můžeme zřizovat hmyzí domečky („hotely“), stavět kamenné zídky apod. Více rad a informací najdete na webu sdružení Veronica: www.veronica.cz/prirodni-zahrady

Přírodní zahrádka vám ušetří práci

více

Elektrický drtič zahradního odpadu for_q ELH 2500 prokázal v testu dostatečnou sílu (výkon má 2 500 W), odolnost a robustnost,

Otestovali jsme za vás: drtič větví

více

Zahradníka Pavla Kukala z České zemědělské univerzity jsme se zeptali na pěstování a ošetřování oblíbených meruněk a broskvoní. Přesvědčil nás, že i doma na zahradě lze dosáhnout velmi dobrých výsledků, budete-li pečliví a přihlédnete-li k daným podmínkám pěstování.

Zdravé broskvoně a meruňky

TAK TROCHU JINÝ AMERICKÝ SEN

Čtyřčlenná rodina z východních Čech bydlela v řadovém domě, který jim přestal stačit. Při výběru nového bydlení hleděli především na praktičnost, útulnost, úsporný provoz a vyvážený poměr nákladů a komfortu bydlení.

Fortuna potvrdila své jméno

více

Klasické tvarosloví se šikmou střechou a kombinace bílé a modrošedé omítky s černou krytinou nezklamou v žádném kontextu, zde se však vyjímají přímo ukázkově

Chytrý dům s čerpadlem

více

Rodinný dům v Borku u Českých Budějovic

I prosklený dům může být pasivní a získat dotace Zelená úsporám

více

Vnější obklad fasády domu je z neupraveného severského modřínu s vertikální orientací, výrazné je i velkoformátové prosklení

Pasivní dům v horách s charakterem venkovského stavení

více

Bezpečnost práce na stavbách či během rekonstrukcí a údržby je samozřejmostí a povinností nejen pro zaměstnavatele, ale měl by se jí řídit každý, kdo se chce pustit do vlastního projektu ať už jakéhokoliv rozsahu. O práci ve výškách a na žebříku to platí dvojnásob. (Zdroj: KAISER+KRAFT)

Bezpečná práce ve výškách a na žebříku

více

Majitelé nechtěli ani dřevostavbu, ani kompozit – věří pálené cihle

Dům s anděly a přírodě na dosah

více

Architektka: S každým domem navrhuji celé město

více

Architekt René Desjardins zaujal manželský pár natolik, že mu svěřili celý projekt nového domova.

Z ruiny postavili dům se železnou krajkou

Jak taková rostlinná štafeta probíhá?

České květinářství Zahrada na niti se kromě prodeje rostlin věnuje i jejich vyměňování a darování. Už čtvrtým rokem pořádá Rostlinnou štafetu, akci určená všem milovníkům rostlin, kde se můžete zbavit rostlinných přebytků a odnést si nové kousky. A to vše bez jakýchkoliv poplatků. První letošní štafeta proběhne v úterý 7. dubna, další jarní termíny už jsou také vypsány.

Jak taková rostlinná štafeta probíhá?

Štafeta se koná venku, před Zahradou na niti ve Školské 7 na Praze 1, kde je umístěn dlouhý stůl, na který se mohou po celý den od 10 do 18 hodiny odkládat rostliny, které by majitelé rádi poslali dál. A z něj si návštěvníci mohou také jakoukoliv rostlinu odnést. Květiny mohou být pokojové i venkovní, jen ty umělé se na akci nehodí. „Víc, než co jiného je štafeta rostlinný happening. Přiležitost rostliny darovat, vyměňovat i získávat a s nimi i cenné tipy a zkušenosti,” vysvětluje koncept Lenka Hrubá. Speciální trofejí je pilea peperomioides, rostlina, která se díky řízkování a darování rozšířila po celé severní polokouli, aniž by botanici vůbec tušili, co je zač. I její řízky budou na akci k dostání.

Na štafetě je sympatické to, že účast není nijak placená, všechny exempláře jsou zdarma a dokonce ani nemusíte sami nic přinést. Jedinou podmínkou je, že si každý účastník musí alespoň jednu rostlinku odnést. Lenka Hrubá navíc doporučuje připravit k rostlinkám i cedulky s příběhem, kde můžete uvést třeba od koho rostlina je, jak se k vám dostala, nebo proč ji posíláte dál. Příběhy mají své kouzlo a nový majitel má pak podle Lenčiných zkušeností k rostlině ryzejší vztah. A na další štafetu třeba přinese její další výhonky.

Komu je rostlinná štafeta určená

●        Rádi byste si pořídili nové květiny s příběhem?

●        Sháníte nějaký konkrétní druh rostliny?

●        Potřebovali byste se zbavit nadbytečných rostlin, řízků, semínek nebo klíčků?

●        Je vám líto rostliny vyhazovat?

●        Nelíbí se vám rostlina poděděná po babičce?

●        Květina se rozrostla a zabírá moc místa?

●        Přestěhovali jste se a v novém bytě je pro rostliny málo světla?

●        Přestal se vám nějaký druh pokojovky líbit?

●        Máte doma moc exemplářů od jednoho druhu?

více

Solární panely pokládka svépomocí

Nový byt: co jako první zkontrolovat po přestěhování

Rubrika: StavbaJana Brožková (Bydlet.cz), 16.03.2020Pokud jste se nedávno nastěhovali do nového bytu či se na stěhování v brzké době chystáte, vyplatí se nepodcenit kontrolu rizikových míst. Ta totiž mohou ohrozit nejen vaše finance, ale i bezpečí. Jedná se zejména o rozvody elektřinyplynuvody i topení.

Rozvody elektřiny a plynu

Pokud chcete být doma v bezpečí, měli byste mít jistotu, že jsou v pořádku zejména rozvody elektřiny a plynu„Ve starších činžovních či panelových domech často narazíte ještě na staré hliníkové rozvody elektřiny. V takovém případě je třeba elektroinstalaci zrevidovat elektrikářem. V opačném případě může hrozit zkrat a následný požár. Rozvody lze samozřejmě také vyměnit za nové, počítejte ale pak s investicí pohybující se v řádech desítek až stovek tisíc, v závislosti na velikost bytu,“ říká Jan Kovalský z Energie ČS. Pokud je v domácnosti zavedený také plyn, je třeba zkontrolovat i jeho rozvody. Při podcenění revizí může hrozit únik plynu, což by chtěl riskovat málokdo.

Revize spotřebičů

S kontrolou rozvodů elektřiny a plynu souvisí i revize spotřebičů. Elektrospotřebiče ve špatném technickém stavu mohou velmi snadno způsobit požár a plynové spotřebiče zase nebezpečný únik plynu„Obezřetnosti je třeba zejména v případě, když přicházíte do nově pronajatého bytu, se kterým nemáte zkušenosti a neznáte dobře jeho historii. Zde se jistě vyplatí nespoléhat se na starší revize a investovat do vlastního a aktuálního prověření technického stavu elektrických a plynových spotřebičů,“ doporučuje Jan Kovalský z Energie ČS. Taková investice se jistě mnohanásobně vrátí v následném klidu a bezpečí.

Zkontrolujte těsnost rozvodů vody a topení

Nepříjemné komplikace může přinést i únik vody ze špatně těsnících rozvodů či topení. Pečlivé zkontrolování rozvodů vody, ale i všech roháčků, sifonů a hadiček u spotřebičů a sanity se vyplatí.  Předejdete tak nepříjemnému překvapení při úniku vody, který může trvat mnoho hodin i dní, a škody mohou být pak obrovské. Častým případem jsou například staré a zpuchřelé hadičky s přívodem vody do WC nádržky, které mohou prasknout a vytopit nejen vás, ale i sousedy. „Vyplatí se také kontrola topného systému včetně těsnosti topných těles. V neposlední řadě je důležitá také revize přístupnosti a stoprocentní funkčnosti všech uzavíracích ventilů,“ doporučuje Jiří Bonk ze stavební společnosti Wirtuuu.

Barevné trendy v zahradě

I vy se cítíte nejlépe tehdy, když jste obklopeni rodinou a přáteli? Užijte si tyto chvíle ještě pohodlněji díky zahradnímu nábytku a doplňkům, které by ve vaší zahradě prostě neměly chybět. U nás najdete širokou nabídku zahradních setů, které jsou pro takového setkání přímo ideální. Díky velkému zahradnímu stolu a pohodlným křeslům vám už nic nebude stát v cestě v tom, abyste si užili oblíbenou zahradní grilovačku.

Ještě příjemnější atmosféru vám pomůže navodit vnější osvětlení či pohodlné polštáře. Objevte naše barevné trendy pro rok 2020 – Terrazzo, Violet Dreams a Monkey Island – které udělají společně strávené chvíle z vašimi blízkými ještě o něco speciálnější.


zahrada-terrazzo-img_CZ

Terrazzo Reloaded

Styl Terrazzo je letos opět velmi populární. Doplňky v tomto stylu však kromě interiéru skvěle pasují i do vaší zahrady. Barevné, puntíkované dekorativní prvky jednoduše nepřehlédnete.

Zahradní nábytek od Möbelix nabízí dostatek prostoru pro vaše blízké. Polštáře a přikrývky vytvářejí příjemnou atmosféru, takže dlouhým večerům s přáteli už nic nebrání. Vyberte si z množství domácích textilií a nachejte své kreativitě volnou cestu.

Pro ještě příjemnější večerní atmosféru nezapomeňte na lucerny a svíčky. V případě, že chystáte zahradní párty, v naší nabídce naleznete i nádobí a vnější soupravy. Styl Terrazzo si prostě oblíbíte.

zahrada-terrazzo-suprava_CZ
zahrada-terrazzo-svietnik_CZ
zahrada-terrazzo-riady_CZ

Roubenky

Výsledek obrázku pro roubenky
Jak se staví roubenka | Dřevostavby, časopis o bydlení - DřevoStavby

Roubenka na Táborsku - rekonstrukce stavební firma Status
Roubenka, která funguje jako nízkoenergetický dům - Novinky.cz

http://www.petr-beran.eu